Струмує духовне життя

8 липня 2008 р. єпископ Луцький і Волинський Михаїл освятив новозбудований храм на честь Усіх святих землі української в селі Струмівка Луцького районного деканату. З ним співслужили обласний декан протоієрей Іван Семенюк, районний – протоієрей Віктор Пушко, настоятель священик Михайло Янкевич, духовенство міста й району.
Струмівка – це пригородне село, що складається здебільшого з переселенців і переросло останніми роками в котеджне містечко. Храму тут досі не було, хоча громада УПЦ МП теж зводить церкву. Парафію ж нашої Церкви створено навесні 2001 року, відтоді її очолює о. Михайло. Душпастир зумів розрізнених поселян, які часто-густо навіть не були знайомі, згуртувати в громаду одновірців. Сім літ вони молились у будівельному вагончику і мурували повноцінний храм, не маючи багатих меценатів. І ось настала радісна мить: на парафії освячено дім Божий – творіння відомого архітектора Андроша Бідзілі.
У проповіді під час урочистої Літургії преосвященний привітав парафіян із цією великою подією. Владика наголосив, що така назва храму у Волинській єпархії перша, і що потрібно якомога частіше називати наші церкви на честь українських святих. «Цього року ми святкуватимемо 1020-ліття охрещення Руси-України, – сказав єпископ. – Тож маємо берегти віру православну, яку нам передали діди й батьки, зміцнювати Батьківщину служінням Богові і ближньому».
За труди на Господньому виноградникові архієрей підніс о. Михайла Янкевича до сану протоієрея, нагородив благословенними грамотами громаду в цілому та парафіяльний хор (регент Тетяна Ігнатюк).
У Богослужінні взяли участь багато вірян, зокрема й тих, які вважають себе парафіянами Московського Патріархату. Молилися й два голови сільських рад, між якими поділено це село: Підгайцівської – Юрій Семенюк та Ліпінської – Богдан Гусак.

…Чому Струмівка зоветься Струмівкою – мабуть, ніхто не знає: настоятель каже, що йому не довелося знайти ані документальних свідчень, ані легенд. Так нехай же тут струмує духовне життя, виправдовуючи таким чином гарну назву села.

Джерело: офіційний веб-сайт Української Православної Церкви Київського Патріархату